O nás
O nás

 

Pozemní stavby Prachatice s.r.o. je firma, která se zabývá prodejem a realizací gabionových sítí a gabionových komponentů. Veškeré svařované sítě na gabiony jsou vyráběny ze surovin nejvyšší kvality, kterou deklarujeme vydáním certifikátu.

Gabion je stavební prvek, který je vytvořen z gabionových sítí a kameniva (větší či menší frakcí) a je skládán do pravidelných tvarů (zdí). Pomáhá při přenášení zemních tlaků (např. opěrné zdi) nebo slouží jako zpevnění při stabilizacích břehů vodních toků.

 

Gabionové konstrukce

Gabionové konstrukce se staly moderním stavebním prvkem. Využívají se nejen v komerční sféře (opěrné zdi u silnic a železnic, zpevňování a sanování svahů, vodních těles, protihlukové stěny …) ale stávají se velmi populárním produktem v drobné architektuře (ploty a dělící stěny, obklady stávajících budov, zahradní architektura …

 

Zahradní využití

Právě v rezidenční a zahradní architektuře získává použití gabionů stále větší popularitu. Největší rozmach gabionů, jsme v posledních letech zaznamenali právě u staveb menšího charakteru jako jsou gabionové ploty, zídky, terasy, apod.

 

YzQ2OWY0Y